warsztaty Rebozo

Zapraszamy na warsztaty dla profesjonalistów, którzy pracują z kobietami w okołoporodowym czasie. Tu nauczysz się masowania za pomocą rebozo i robienia cerrady-otulania. Zapraszamy też na rebozowiska, czyli zaawansowane warsztaty ćwiczeniowe dla osób, które ukończyły nasz warsztat podstawowy.

WARSZTATY DLA PROFESJONALISTÓW Z ZASTOSOWANIA REBOZO W OKRESIE OKOŁOPORODOWYM jeśli chcesz się nauczyć masażu i otulania szalami/chustami Rebozo

TERMINY:

20 maja 2023 r. (sobota) w Warszawie 

10 czerwca 2023 r. (sobota) w Olsztynie

1 lipca 2023 r. (sobota) w Bydgoszczy

  • Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na komfort pracy uczestniczek.
  • Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony.
  • O uczestnictwie w warsztacie zdecyduje kolejność zgłoszeń i opłacenie szkolenia we wskazanym terminie.

Koszt warsztatu 450 zł od osoby. Majowe warsztaty to ostatni raz w tej cenie!

Opłatę należy wnieść po otrzymaniu maila z potwierdzeniem miejsca dla uczestniczki na szkoleniu. Nieopłacenie we wskazanym terminie oznacza utratę miejsca na warsztacie.
Uwaga! Jeśli w Twojej okolicy jest przynajmniej 6 chętnych uczestniczek warsztatu, macie do dyspozycji salę warsztatową – napisz! Warsztaty mogą się odbyć w Waszej miejscowości.

O WARSZTACIE:
Podczas szkolenia zapoznajesz się z rodzajami rebozo, dowiadujesz się, czym są manteada i cerrada, ćwiczysz sposób ich stosowania na różnych częściach ciała, w różnych pozycjach. Poznane techniki od razu włączasz do swojej praktyki. Podczas warsztatu dużo masujemy i ćwiczymy na sobie wszystkie rodzaje zastosowań szala, również cerrade – otulanie, którą każda uczestniczka (z wyjątkiem uczestniczek w ciąży) robi i której doświadcza.

Warsztat zawiera również podstawy komunikacji, poprawności kulturowej oraz informacje o znaczeniu rytuałów i ceremonii okołoporodowych.

REBOZOWISKA! To trzygodzinne warsztatowo-kręgowe popołudniowe spotkanie, podczas którego masujemy się nawzajem, ćwiczymy umiejętności, próbujemy nowo odkrytych technik oraz otulamy się cerradą. Otulamy zwłaszcza te z Was, które podczas warsztatu były w ciąży i nie doświadczyły otulania. Terminy Rebozowisk już wkrótce! Koszt 200 zł za spotkanie. Rebozowisko odbędzie się, jeśli zbiorą się przynajmniej 4 uczestniczki. Zapisy przez formularz na dole strony.

O REBOZO:
Szal rebozo pochodzi z Meksyku i jest używany jako ozdoba, do noszenia dzieci lub pakunków, jako hamak czy bieżnik. Od wieków też służy położnym i doulom w Meksyku. Od kilku lat jest wykorzystywany na całym świecie do masażu w okresie okołoporodowym, ponieważ przynosi rozluźnienie i ulgę. Masaż rebozo to nieinwazyjna technika umiejętnego otulania lub uciskania szalem i rytmicznego kołysania. Jest dobrze przyjmowana przez kobiety w ciąży, w porodzie i po porodzie. Poza kilkoma technikami tylko dla kobiet w ciąży/po połogu można rebozo używać do masowania dzieci i osób dorosłych i starszych.

DLA KOGO:
Warsztaty przeznaczone są dla położnych, doul, fizjoterapeutek i innych specjalistów w opiece okołoporodowej, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności i ofertę.
Uczestniczki otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i nabyciu podstawowych umiejętności do pracy z rebozo oraz do prowadzenia zajęć z rodzicami.

PROWADZĄCE:
Margo Sikora Borecka i/lub Maria Ryll

Jesteśmy doulami, nauczycielkami masażu  rebozo i praktykujemy to na co dzień. Wspólnie przetłumaczyłyśmy książkę „Rebozo bez tajemnic”. Wiedzę i praktykę masażu rebozo, również dzięki inspiracji holenderskich trenerek, zdobywałyśmy od meksykańskich położnych i doul w Meksyku oraz w innych częściach świata. Jesteśmy członkiniami stowarzyszeń Doula w Polsce i Dobrze Urodzeni.

Budujemy wioskę wsparcia profesjonalistów okołoporodowych. Zapraszamy!

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA: