warsztaty Rebozo

Zapraszam na warsztaty dla profesjonalistów pracujących z kobietami w okołoporodowym czasie. W trakcie warsztatu nauczysz się masowania za pomocą rebozo i robienia cerrady-otulania. Zapraszam też na rebozowiska, czyli zaawansowane warsztaty ćwiczeniowe dla osób, które ukończyły warsztat podstawowy.

WARSZTATY DLA PROFESJONALISTÓW Z ZASTOSOWANIA REBOZO W OKRESIE OKOŁOPORODOWYM jeśli chcesz się nauczyć masażu i otulania szalami/chustami Rebozo

 

TERMINY:

ŁÓDŹ 25 maja 2024 r. (sobota) 10.00-17.30 (dostępnych miejsc: 1) 

BIAŁYSTOK 29 czerwca 2024 r. (sobota) 10.00-17.30 (dostępnych miejsc: 10)

W planach od lipca na 2024 – Śląsk / Trójmiasto / Lublin / Podkarpacie

  • Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na komfort pracy uczestniczek.
  • Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony.
  • O uczestnictwie w warsztacie zdecyduje kolejność zgłoszeń, wniesienie bezzwrotnego zadatku 200 zł, a następnie opłacenie warsztatu we wskazanym terminie.

Koszt warsztatu 500 zł od osoby. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA DOLE STRONY.

Opłatę należy wnieść po otrzymaniu maila z potwierdzeniem miejsca dla uczestniczki na szkoleniu. Nieopłacenie we wskazanym terminie oznacza utratę miejsca na warsztacie.

Uwaga! Jeśli w Twojej okolicy jest 12 chętnych uczestniczek warsztatu, macie do dyspozycji salę warsztatową – napisz! Warsztaty mogą się odbyć w Waszej miejscowości.

 

O WARSZTACIE:
Podczas szkolenia zapoznajesz się z rodzajami rebozo, dowiadujesz się, czym są manteada i cerrada, ćwiczysz sposób ich stosowania na różnych częściach ciała, w różnych pozycjach. Poznane techniki możesz od razu włączyć do swojej praktyki.

Podczas warsztatu dużo masujemy i ćwiczymy na sobie wszystkie rodzaje zastosowań rebozo, również cerradę – otulanie, której doświadcza i którą robi każda uczestniczka (z wyjątkiem uczestniczek w ciąży).

Warsztat zawiera również podstawy komunikacji, poprawności kulturowej oraz informacje o znaczeniu rytuałów i ceremonii okołoporodowych.

REBOZOWISKA! To trzygodzinne warsztatowo-kręgowe popołudniowe spotkanie, podczas którego masujemy się nawzajem, ćwiczymy umiejętności, próbujemy nowo odkrytych technik oraz otulamy się cerradą. Otulamy zwłaszcza te z Was, które podczas warsztatu były w ciąży i nie doświadczyły otulania. Terminy Rebozowisk już wkrótce! Koszt 200 zł za spotkanie. Rebozowisko odbędzie się, jeśli zbiorą się przynajmniej 4 uczestniczki. Zapisy przez formularz na dole strony.

 

O REBOZO:
Szal rebozo pochodzi z Meksyku i jest używany jako ozdoba (w wersji z jedwabiu lub z misternymi wzorami), w wersji prostszej, bawełnianej – do noszenia dzieci lub pakunków, jako hamak czy bieżnik. Od wieków też służy położnym, akuszerkom, uzdrowicielkom i doulom w Meksyku. Od kilku lat jest wykorzystywany na całym świecie do masażu w okresie okołoporodowym, ponieważ przynosi rozluźnienie i ulgę. Masaż rebozo to nieinwazyjny sposób umiejętnego otulania lub uciskania szalem i rytmicznego kołysania. Jest dobrze przyjmowana przez kobiety w ciąży, w porodzie i po porodzie. Poza kilkoma technikami, które są przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży/po połogu można rebozo używać do masowania dzieci i osób dorosłych i starszych.

 

DLA KOGO:
Warsztaty przeznaczone są dla położnych, doul, fizjoterapeutek i innych specjalistów w opiece okołoporodowej, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności i ofertę.
Uczestniczki otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i nabyciu podstawowych umiejętności do pracy z rebozo oraz do prowadzenia zajęć z rodzicami.

 

WARSZTATY PROWADZI Margo Sikora Borecka:
Jestem pedagożką, doulą z 20-letnim doświadczeniem, mentorką, trenerką umiejętności społecznych, redaktorką językową i mamą dla pięciorga wspaniałych.

W 2006 r. poznałam moc masażu rebozo podczas kongresu Fundacji Rodzić po Ludzku. W 2011 r. współzakładałam Stowarzyszenie DOULA w Polsce i przez wiele lat organizowałam szkolenia DONA dla przyszłych doul, prowadziłam procesy certyfikacyjne doul, szkoliłam (i nadal szkolę) przyszłe doule. W 2015 roku po raz pierwszy odwiedziłam Meksyk i… przepadłam. Pokazuję piękno tradycji zza oceanu, co masaż relaksacyjny rebozo może dobrego przynieść człowiekowi. I pamiętam o swoich korzeniach.

Napisałam Karty Macierzyńskie, pięknie wydane przez MamaTo Studio. Lubię zabawę słowami – w wolnych chwilach redaguję oraz piszę teksty na zamówienie. Spełniam swoje marzenie budowania wioski wsparcia profesjonalistów okołoporodowych.

 

Wybrane warsztaty prowadzę w parze z Marią Ryll (o nas)

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA: